REKLAMA
Znaleziono 3226 wyników
[małopolskie] Nowe Impulsy na małopolskich torachartykuł
Pokaż artykuł
[małopolskie] Nowe Impulsy na małopolskich torach
Impulsy są jak na razie najszybszymi polskimi pociągami jeżdżącymi na Polskich torach, podczas test...
firma
Pokaż firmę
PUH Krym Piotr Krym
Stoczek, Bednarska 3
Podkarpackie liderem sektora technologii dronowych w Polsceartykuł
Pokaż artykuł
Podkarpackie liderem sektora technologii dronowych w Polsce
Podkarpacie znalazło się w gronie zwycięzców konkursu Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej. Na terenie województwa powstanie Centrum Kompetencji dla Bezzałogowych Statków Powietrznych. Samorząd obejmie w nim rolę lidera projektu, który zostanie realizowany wspólnie z 11 gminami regionu. Jednocześnie wystąpi jako partner w drugim zwycięskim projekcie, którego liderem jest Krosno.
[Warszawa] Eko-Park Na Warsaw Days – specjalna promocja Apartamentów Graziosoartykuł
Pokaż artykuł
[Warszawa] Eko-Park Na Warsaw Days – specjalna promocja Apartamentów Grazioso
W najbliższy weekend, 21-23 marca 2014 r., na Stadionie Legii Pepsi Arena odbędzie się event – WARSA...
Dolny Śląsk: Do Lądka-Zdroju i Stronia Śląskiego wrócą pociągi!artykuł
Pokaż artykuł
Dolny Śląsk: Do Lądka-Zdroju i Stronia Śląskiego wrócą pociągi!
Samorząd Województwa Dolnośląskiego odbuduje linię kolejową do Lądka-Zdroju i Stronia Śląskiego. Po zakończeniu prac rewitalizacyjnych pociągi Kolei Dolnośląskich pojadą z pasażerami po tej malowniczo położonej trasie pod koniec 2027 roku. Dzięki odbudowie tej linii czas przejazdu ze Stronia Śląskiego do Wrocławia Głównego z jedną przesiadką wyniesie mniej, niż dwie godziny.
Dolny Śląsk: Do Lądka-Zdroju i Stronia Śląskiego wrócą pociągi!artykuł
Pokaż artykuł
Dolny Śląsk: Do Lądka-Zdroju i Stronia Śląskiego wrócą pociągi!
Samorząd Województwa Dolnośląskiego odbuduje linię kolejową do Lądka Zdroju i Stronia Śląskiego. Po zakończeniu prac rewitalizacyjnych pociągi Kolei Dolnośląskich pojadą z pasażerami po tej malowniczo położonej trasie pod koniec 2027 roku. Dzięki odbudowie tej linii czas przejazdu ze Stronia Śląskiego do Wrocławia Głównego z jedną przesiadką wyniesie mniej, niż dwie godziny.
Za ponad 100 mln zł we Wrocławiu powstanie Centrum Psychiatrii dla Dzieci i Młodzieżyartykuł
Pokaż artykuł
Za ponad 100 mln zł we Wrocławiu powstanie Centrum Psychiatrii dla Dzieci i Młodzieży
Ponad 104 miliony złotych będzie kosztowała budowa centrum zdrowia psychicznego w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym im. J. Gromkowskiego we Wrocławiu. Inwestycję sfinansują wspólnie samorząd województwa, sam szpital oraz w dużej mierze Unia Europejska. Dziś marszałek Paweł Gancarz oraz Jarosław Rabczenko, członek zarządu województwa podpisali umowę na dofinansowanie budowy nowej placówki w ramach Funduszy Europejskich dla Dolnego Śląska.
12 mln zł na dolnośląskie zabytkiartykuł
Pokaż artykuł
12 mln zł na dolnośląskie zabytki
Samorząd Województwa Dolnośląskiego prowadzi nabór wniosków o dotacje na prace przy zabytkach. W puli znalazło się 12 mln zł, czyli o 20 procent więcej niż w ubiegłym roku. O wsparcie mogą ubiegać się zarówno samorządy, organizacje pozarządowe, jak i prywatni właściciele obiektów wpisanych do rejestru zabytków.
[Katowice] Uroczyste otwarcie Centrum Informacji Naukowej i Biblioteki Akademickiejartykuł
Pokaż artykuł
[Katowice] Uroczyste otwarcie Centrum Informacji Naukowej i Biblioteki Akademickiej
Dzisiaj o godz. 12.00 odbyło się uroczyste otwarcie wspólnej biblioteki Uniwersytetu Ekonomicznego i...
Trwa remont linii kolejowej Wrocław – Trzebnica [FILM]artykuł
Pokaż artykuł
Trwa remont linii kolejowej Wrocław – Trzebnica [FILM]
Po 15 latach jedna z najpopularniejszych i najbardziej obciążonych tras kolejowych w południowo-zachodniej części Polski: linia nr 326, łącząca Wrocław (Psie Pole) z Trzebnicą przechodzi duży, kompleksowy remont, podnoszący prędkość pociągów do 100 km/h.
Obwodnica m. Drezdenkoinwestycja
Pokaż inwestycję
Obwodnica m. Drezdenko
Drezdenko
Podpisano umowę na zaprojektowanie i budowę drugiego odcinka drogi ekspresowej S12 w woj. mazowieckimartykuł
Pokaż artykuł
Podpisano umowę na zaprojektowanie i budowę drugiego odcinka drogi ekspresowej S12 w woj. mazowieckim
Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA) podpisała umowę na zaprojektowanie i budowę drugiego odcinka drogi ekspresowej S12 na terenie województwa mazowieckiego, między Przysuchą i Wieniawą. Inwestycję o wartości 597,4 mln zł zrealizuje konsorcjum firm Mirbud i Kobylarnia. To 20. umowa na budowę drogi ekspresowej podpisana od początku br.
Dolny Śląsk: Rusza budowa I etapu obwodnicy Złotoryi. Podpisano umowę z wykonawcąartykuł
Pokaż artykuł
Dolny Śląsk: Rusza budowa I etapu obwodnicy Złotoryi. Podpisano umowę z wykonawcą
Po latach przygotowań i oczekiwań rusza realizacja jednej z najważniejszych inwestycji drogowych w regionie. Samorząd Województwa Dolnośląskiego podpisał umowę na budowę pierwszego etapu obwodnicy Złotoryi. Nowa trasa wyprowadzi ruch tranzytowy z miasta, poprawi bezpieczeństwo mieszkańców i otworzy nowe możliwości rozwoju gospodarczego.
Na Dolnym Śląsku powstaje nowy Ośrodek Przygotowań Olimpijskich artykuł
Pokaż artykuł
Na Dolnym Śląsku powstaje nowy Ośrodek Przygotowań Olimpijskich
Dzięki porozumieniu podpisanemu 28 sierpnia między samorządem województwa, Polskim Związkiem Bobslei i Skeletonu oraz samorządami lokalnymi na Dolnym Śląsku ruszy szkolenie młodzieży w kolejnych sportach zimowych.
firma
Pokaż firmę
Dragon Cars
Warszawa, Zwierzyniecka 8D
firma
Pokaż firmę
Kompleksowe projekty ze szkła na wymiar ZPU Glass Janusz Musielik
Kobyłka, Węgierska 2
[Wrocław] Dolny Śląsk szósty w Polsce pod względem wartości umów w ramach RPOartykuł
Pokaż artykuł
[Wrocław] Dolny Śląsk szósty w Polsce pod względem wartości umów w ramach RPO
Samorząd województwa podpisał do końca ubiegłego roku umowy na wykorzystanie prawie 75 proc. środków...
[mazowieckie] Umowa na projekt dojazdu do węzła Wołomin na S8 podpisanaartykuł
Pokaż artykuł
[mazowieckie] Umowa na projekt dojazdu do węzła Wołomin na S8 podpisana
Starosta wołomiński Piotr Uściński, w obecności burmistrza Wołomina Ryszarda Madziara oraz przewodni...
Za ponad miliard złotych we Wrocławiu powstaje wielki Szpital Onkologiczny [FILMY+WIZUALIZACJE]artykuł
Pokaż artykuł
Za ponad miliard złotych we Wrocławiu powstaje wielki Szpital Onkologiczny [FILMY+WIZUALIZACJE]
We Wrocławiu powstaje nowy, wielki Szpital Onkologiczny. To największa tego typu inwestycja, realizowana obecnie w Polsce. Docelowo placówka będzie działała w ramach 9 unitów, obejmujących kompleksowe centra diagnostyki i leczenia. Pacjenci będą mieli do dyspozycji 671 łóżek w pokojach jedno- i dwuosobowych. Szpital będzie dysponował 14 salami operacyjnymi, które umożliwią przeprowadzenie nawet 10 tysięcy zabiegów rocznie. Szpital został zaprojektowany tak, aby zapewnić mieszkańcom regionu najwyższy poziom leczenia onkologicznego, hematologicznego i pulmonologicznego.
Dolny Śląsk: Po 50 latach pociągi wrócą do Srebrnej Góry - trwa rewitalizacja linii kolejowej nr 318 [FILM]artykuł
Pokaż artykuł
Dolny Śląsk: Po 50 latach pociągi wrócą do Srebrnej Góry - trwa rewitalizacja linii kolejowej nr 318 [FILM]
Samorząd województwa dolnośląskiego kontynuuje przywracanie nieczynnych linii kolejowych do życia. Po 50 latach pociągi wrócą do Srebrnej Góry. Projekt zakłada kompleksową modernizację linii kolejowej nr 318, w jej historycznym przebiegu. Prace prowadzone są etapowo – w I etapie zrewitalizowano odcinek Bielawa Zachodnia – Bielawa Nowa (ok. 4,5 km), a obecnie trwa modernizacja trasy do Srebrnej Góry.
REKLAMA